Middle Manager of Justice: recenzja gry

Middle manager of justice (MMOJ) jest grą ekonomiczną z niewielką domieszką gatunku sim. Z faktów czysto technicznych: gra na moim urządzeniu (ekran HD) zajmuje 266 MB. Grafikę, mimo że przyjemną dla oka, oceniłbym na 6 w skali do 10, ale nie ma ona tu wielkiego znaczenia. Gra jest do pobrania (Google Play) za darmo, a grać da się zupełnie naturalnie i komfortowo bez wydania złotówki. Za to ogromny plus.

Mając za sobą czysto techniczne aspekty, chciałbym zaznaczyć, że gra jest z rodzaju piramidek, czyli bardzo często i gęsto spotykanych gier na platformach mobilnych.

Zostajemy szefem firmy zatrudniającej Superbohaterów. Już na samym początku dostajemy CV od chętnych śmiałków, których możemy zatrudnić i szkolić na coraz lepszych Superbohaterów. Brzmi fajnie? Dla mnie bomba. Zatrudniamy pierwszego bohatera (na początku mamy do wyboru troje), wysyłamy na misję i klepiemy po zębach złych przestępców. Bardzo dobrze. Co dalej?

Wróćmy na chwilę do samej mechaniki gry. Dostajemy do dyspozycji mapę miasta podzieloną na sektory (wpływy), którymi rządzą przestępcy. Zależnie od tego w jakim stopniu chronimy dany sektor, odpowiednio odwdzięczają się nam jego mieszkańcy. W monetach, które możemy inwestować w rozwój firmy i bohaterów. Sektorów jest dziesięć. Pokonując kolejnych złych typów na danym sektorze zbliżamy się do walki z bossem (każdy sektor ma własnego). Pokonując bossa dostajemy dostęp do kolejnego sektora, jednak nadal musimy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na wygranych sektorach, żeby dostawać profity. Tak wygląda mapa.

Bohaterów jest kilku, ale aktywnych możemy mieć jedynie czworo. Musimy dbać o ich rozwój intelektualny (który będzie pozwalał na opracowywanie technik walki) i fizyczny. Będziemy musieli też zapewnić im odpoczynek i rozrywkę. Do wszystkich tych celów posłużą odpowiednie pokoje w naszym centrum Superbohaterów (siłownia, sypialnia, laboratorium i parę innych). Każdy pokój możemy ulepszać (niestety ulepszenia można policzyć na palcach jednej ręki), co jedynie przyspieszy cel, który chcemy osiągnąć (np. odpoczynek czy lepszy nastrój).

Middle manager of justice

Każdy bohater zdobywa doświadczenie. Co nam to daje? Głównie możliwość trenowania naszych podopiecznych w siłowni. Mniej więcej wygląda to tak, poziom wyżej równa się trzy treningi.

Oczywiście gra oferuje nieco więcej smaczków, jak artefakty, które możemy stworzyć (zbadać) lub zdobyć w walce, różnego rodzaju szlachetne kamienie, które to… sami zbadacie do czego służą.

Zobacz również: Appshaker 103

Sama walka (wysyłanie bohaterów na akcję) zaczyna się wyborem, czy chcemy ją obserwować i mieć na nią wpływ, czy ma się ona odbyć automatycznie. Oczywiście wybieramy także bohaterów, którzy mają chronić okolicę. Walka to z reguły obrona niewinnych obywateli przed złoczyńcami. Zdarzają się też akcje typu zatrzymanie pędzącego na złamanie karku autobusu z dziećmi czy uratowanie kogoś z płonącego budynku.

Oczywiście gra ma do zaoferowania kilka innych smaczków (jak na przykład możliwości managera), ale to już najlepiej sprawdzić osobiście.

Middle manager of justice - walka

Wracając do początku. Dlaczego uważam grę za piramidkę? Bo na początku wydaje się fajna i bardzo obiecująca. Jednak w miarę grania satysfakcja z zabawy zwęża się, jak ściany piramidy. Absolutnie nie chcę nikogo zniechęcać, bo gra potrafi na trochę wciągnąć i być może dla niektórych to trochę będzie wystarczające. W takiej sytuacji jak najbardziej polecam. Jednak jeżeli oczekujesz jakiejkolwiek głębi…

Moja ocena 5 / 10

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu! Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów? Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store Appshaker Komórkomanii #98 - Octagon, Huerons, Dark Lands i inne Stand O'Food w promocji na wielu platformach Age of Empires: Castle Siege - odpowiedź Microsoftu na Clash of Clans Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: FIFA 15 Ultimate Team, Ready i Interstellar Asphalt Overdrive - nieco inne spojrzenie na wyścigi FIFA 15 już na rynku. EA kładzie nacisk na mikrotransakcje! Appshaker Komórkomanii #97 - Red Bull Air Race, Angry Birds Stella i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Light in the Dark, R.G.B i Flow Home Appshaker Komórkomanii #96 - Bio Inc, Spider-Man Unlimited, Horizon i inne Plunder Pirates, czyli Rovio idzie w ślady Clash of Clans Goat Simulator zadebiutował na urządzeniach mobilnych Earthcore: Shattered Elements to karcianka, która może okazać się hitem Star Wars: Commander ma już ponad 5 milionów graczy! Kolejny brak wyeliminowany, czyli Flipboard wkrótce na Windows Phone Seria Androidowych braków - krótkie rozważania Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Spider-Man Unlimited, Pocket Lock i Back to Bed

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u